Jedna z masek nosila na zádech proutěný pekařský koš, do kterého jim hospodyně vkládaly koblihy, boží milosti a trdelníky. Večer se všichni sešli v sále, uvařil se čaj, na stolech bylo pečivo, které vybrali po vesnici. K tradicím, které se dodržovaly až do počátku sedmdesátých let patřilo umývání kolen ženám a holení mužů.
Ženy si sedly na lavici, muži přinesli kbelík s vodou, rýžový kartáč, ručník a pustili se do drhnutí ženských kolen. Vše bylo provázeno vtipnými průpovídkami a veselím.
Ženy se na oplátku změnily v lazebníky. Posadily muže na lavici, přinesly žebřík, který vložily na muže tak, aby každý z nich měl hlavu mezi příčkami žebříku. Pak vzaly prostěradlo, kterým přikryly muže, přinesly ušlehaný bílkový sníh s cukrem nebo šlehačku a malířskou štětkou mydlily mužům obličeje. Holení prováděly dřevěnou břitvou, prostěradlem utíraly zbytky pěny vždy několika mužům najednou, aby šla práce rychle od ruky. Na závěr přinesly zrcadlo a každý muž měl možnost se podívat, jak ho ženy daly do pořádku, což mohl ohodnotit i finančně. Opět veškeré činnosti byly doprovázeny průpovídkami a smíchem.