Nabídka služeb Oblastní charity Znojmo

Potřebujete pomoc a nevíte na koho se obrátit? Oblastní charita Znojmo nabízí služby např. Seniorům, tělesně postiženým, Matkám a otcům v tísni, osobám v tíživé životní situaci a další činnost. Zde najdete všechny služby, které poskytujeme:

Denní stacionář sv. Damiána

V denním stacionáři poskytujeme služby osobám s mentálním postižením, kombinovanými vadami i rysy autismu ve věku 7 až 64 let, které zpravidla bydlí doma se svou rodinou, jež o ně pečuje. Jejich situace jim nedovoluje, aby pracovaly, a zároveň nejsou schopny trávit čas samy, bez pomoci další osoby. Proto svou provozní dobou pondělí až pátek od 6:30 do 15:30 hod. v denním stacionáři doplňujeme péči rodiny. Jde o komplexní péči a zároveň o podporu rozvoje jedince, kterými přispíváme ke zlepšení kvality a usnadnění běžného života.

Dílna sv. Kláry

Je sociálně terapeutická dílna pro dospělé lidi s duševním onemocněním ve věku 19–64 let. Pomáháme těmto lidem zmírnit různé důsledky jejich onemocnění a vrátit se do běžného života. Nabízíme činnosti pracovní terapie, vzdělávací činnosti, skupinové programy, nácvik vedení domácnosti, činnosti, při kterých pečují o své fyzické zdraví – plavání, cvičení, vycházky, výlety apod. Všechny činnosti probíhají podle individuálních potřeb našich uživatelů a v individuálním tempu.

Dobrovolnické centrum

Skrze dobrovolníky přinášíme konkrétní pomoc potřebným lidem, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. Dobrovolníci nám pomáhají v našich projektech, pomáhají při práci s uživateli, při dobročinných akcích Charity, při sbírkách a při mimořádných událostech a krizových situacích. Dobrovolníkem se může stát osoba starší 15ti let.

Domácí hospic Znojmo

Díky dotační podpoře Jihomoravského kraje se zapojila do projektu podpory Domácí hospicové péče i Oblastní Charita Znojmo spolu se Spolkem Konipaska.

Domov pro matky a otce v tísni

V Domově pomáháme matkám a otcům s dětmi popř. těhotným ženám v tíživé životní situaci a podporujeme matky a otce k plnohodnotnému životu.

Charitní ošetřovatelská služba

Službu zajišťujeme v domácím prostředí, na základě indikace obvodního nebo ošetřující lékaře, převazy bércových vředů, dekubitů, pooperačních ran, odběry krve, aplikace injekcí, infuzí, ošetřovatelskou rehabilitaci u klientů s poruchami hybnosti, komplexní péči o pacienty v terminálním stádiu /paliativní péči/. Odborné výkony provádí tým diplomovaných zdravotních sester. Ošetření poskytujeme denně, včetně sobot a nedělí, po celém znojemském okrese.

Charitní pečovatelská služba

Službu poskytujeme ve Znojmě a v obcích znojemského regionu. Pečovatelské úkony: pomoc a podpora při podávání jídla a pití, pomoc při oblékání a svlékání včetně speciálních pomůcek, pomoc při prostorové orientaci, samostatném pohybu ve vnitřním prostoru , pomoc při přesunu na lůžko nebo vozík, pomoc při zajištění chodu domácnosti a zprostředkování kontaktu se společenským prostředím.

Charitní poradna Znojmo

V centru pomáháme bezplatně, nestranně a důvěrně osobám v nepříznivé sociální situaci. Seznamujeme uživatele s jejich právy, povinnostmi a dostupnými službami. Učíme je vyjádřit jejích potřeby a hájit jejich oprávněné zájmy.

Klub Coolna v Moravském Krumlově

Pomáháme zlepšit kvalitu života dospívajících a mladých dospělých a předcházet rizikovému chování prostřednictvím nabídky sociálních služeb, poskytováním informací, odborné pomoci a podpory, vzdělávacích aktivit a zajištění bezpečného prostoru (bez drog, alkoholu a agrese) pro volnočasové aktivity. Službu poskytujeme ve Znojmě a Moravském Krumlově.

Klub Coolna Znojmo

Magdala – terénní služba Znojmo

Poskytujeme pomoc a podporu především ženám poskytujícím placené sexuální služby na Znojemsku, při návratu k běžnému způsobu života. Dále poskytujeme základní sociální poradenství, prevenci v oblasti pohlavně přenosných chorob a obchodu s lidmi. Projekt je také zahrnut do komplexního programu primární prevence města Znojma (preventivní program pro žáky a studenty 14–16 let).

Osobní asistence

Je terénní služba zaměřená na pomoc osobám se zdravotním postižením – tělesným, mentálním, kombinovaným a jiným zdravotním postižením, jejichž situace vyžaduje pomoc druhé osoby. Službu poskytujeme ve znojemském regionu a je určena pro děti, mládež a dospělé do 64 let. Uživatele podporujeme v soběstačnosti a tím jim umožňujeme setrvání v přirozeném prostředí. Službu poskytujeme bez časového omezení, v přirozeném prostředí a při činnostech, které uživatel potřebuje.

Rodinný sociální asistent

Podporujeme rodiny s dětmi, které nejsou schopny vlivem nepříznivé životní situace zajistit optimální výchovu a péči svým dětem. Pomáháme rodinám posilovat rodičovské dovednosti a schopnosti, poskytujeme rodičům pomoc při řešení obtíží dětí ve škole a při přípravě na vyučování, při výchovných obtížích či péči o domácnost; pomáháme se zadlužeností rodiny, se získáním zaměstnání, s bydlením, s komunikací s úřady apod.

Sociální rehabilitace – Ateliér Samuel

V Ateliéru pracujeme s lidmi s mentálním postižením a kombinovanými vadami. Učíme uživatele nácvikům různých pracovních činností, pečovat o vlastní osobu, poznávat jejich okolí a umět trávit volný čas vhodnými způsoby.

Tereza – krizová pomoc Znojmo

Podporujeme oběti domácího násilí při jejich úsilí o normalizaci života, obnovení sebedůvěry a o samostatné a bezproblémové fungování ve společnosti. Klademe důraz na zajištění bezpečí obětí a jejich dětí.