Drobečková navigace

Obec Němčičky > Kniha návštěv

Kniha návštěv

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
Starší 1
 • 3. 7. 2011 17:06
  webmaster - Moderátor
  Kniha návštěv do 17.02.2011

  Datum: 17.02.2011
  Vložil: Alena
  Titulek: GRATULACE
  Dobrý večer, máte moc krásné a zajímavé stránky,,, dozvěděla jsem se o Vás vše co mne zajímá... Krásné a tajemné jsou černobílé fotky, mají v sobě kouzlo dávných časů.
  Přeji Vám všem hodně úspěchů při rozvoji těchto stránek.
  Odpovědět
  —————
  Datum: 17.08.2010
  Vložil: Ilona Kunzeová
  Titulek: Rodina Vejlupková
  Dobrý den pamatujete si někdo prosím na rodinu Vejlupků?Ted žijeme v Brně,ale z této krásné vesničky,pochází moje babička,teta a maminka.Děkuji.
  Odpovědět
  —————
  Datum: 19.08.2010
  Vložil: Fousková
  Titulek: Re: Rodina Vejlupková
  Dobrý den, zdravím z Němčiček. Místní občané si pamatují na Vašeho pradědečka Jana,který byl šafářem na velkostatku,Váš dědeček Jan byl šikovný automechanik a vzpomínají i na Vaši babičku Miladu.
  Těšíme se, že někdy do Němčiček zavítáte.
  Odpovědět
  —————
  Datum: 06.09.2010
  Vložil: Oto Vejlupek
  Titulek: Re: Rodina Vejlupková
  Přeji dobrý den, pocházím rovněž z Němčiček u Znojma a rodin Vejlupků tam bylo víc. Nevím sice ze které pocházíte Vy (můj typ je, že tam mohou být jména Alena- moje spolužačka- a její sestra Jana. Ale možná se pletu) V každém případě je pro mne tento kontakt zajímavý. S pozdravem Ota Vejlupek,Znojmo, e.mail: o.vejlupek@gmail.com
  Odpovědět
  —————
  Datum: 27.09.2010
  Vložil: Peter Šimeček
  Titulek: Re: Rodina Vejlupková
  Vážená pani Vejlupková a všetci tí, ktorí hľadáte svojich predkov, mám pre Vás dobrú správu, že Moravský zemský archív v Brne digitalizuje matriky a ukladá ich na server. Šťastím je, že znojemský okres je medzi prvými zverejňovanými. Takže, ak poznáte dátum narodenia a obec nejakého svojho predka pred rokom 1900, môžete sa zaregistrovať na stránke www.actapublica.eu a svoje korene vystopovať. Pri troche šťastia sa dostanete až do 17. storočia. V prípade, že by ste narazili na priezviská Vyklický, Petrželka, Jelínek, Kuřitko a Švejda (v minulosti žili v Němčičkách), tak vám viem pomôcť aj ja, pretože mám dosť rozsiahle záznamy. Môžete mi napísať na mail artindustry@stonline.sk S pozdravom Peter Šimeček
  Odpovědět
  —————
  Datum: 19.05.2010
  Vložil: Bláha Jan
  Titulek: Pozdrav z Vysokého Mýta - oprava
  Spojit myšlenku s realizací dokáží jenom .......
  Odpovědět
  —————
  Datum: 19.05.2010
  Vložil: Bláha Jan
  Titulek: Pozdrav z Vysokého Mýto
  Spojte myšlenku s realizací dokáží jenom velcí lidé i když žijí v malé,ale krásné vesničce. Díky a úspěšně pokračujte,děkuji
  Odpovědět
  —————
  Datum: 19.05.2010
  Vložil: Tomášek Vlastimil
  Titulek: Pozdrav z Mikulovic
  Vaše stránky se mě velice líbí a plně zastávám názor pana arch.Josefa Dvorského. Nejvíce se mi líbí rodinná alba za to Vám kdo sepodílí na tvorbě těchto stránek děkuji vždyt i moje kořeny jsou v Němčičkách
  Odpovědět
  —————
  Datum: 24.04.2010
  Vložil: Gaži Antonín
  Titulek: hledam kamarada z detstvi
  v nemcickach jsem zil jako dite pak se rodice odstehovali prosim kontajt na p. petra cizka rocnik 1957-58 je rodak z nemcicek. dekuju
  Odpovědět
  —————
  Datum: 30.04.2010
  Vložil: Obec Němčičky
  Titulek: Re: hledam kamarada z detstvi
  Pane Gaži, zdravím z Němčiček a posíláme
  číslo tel. na p. Čížka Petra.
  723 900 443

  Fousková


 • 21. 2. 2012 23:43
  Lenka Saletová

  Super fotky z masopustu. Pobavily mě. Díky.


 • 17. 4. 2012 16:37
  Doležalová Jana
  Odpověd pro paní Kunzeovou

  Paní Kunzeová odpovídám na váš dotaz kdo zná vaši rodinu já pocházím z Němčiček znala jsem celou vaši rodinu babičku dědečka Janu a Alenu s Janou jsem pracovala ve Znojmě v restauraci pokud máte zájem můžete mě kontaktovat na číslo mobilu 602822639


 • 9. 7. 2012 14:57
  Kloparová Jana
  toaletní vody LPNF

  Pěkný den,
  vloni jsem koupila na ulici v Brně od jedné mladé slečny toaletní vodu LP NF. Slečna mi říkala, že je z Němčiček u Znojma. Nevíte o koho může jít? Měla bych zájem o tuto voňavku, ale na internetu ji nikde nemohu najít. Děkuji J.K.


 • 26. 7. 2012 20:13
  Doležalova Jana
  ,zpráva pro paní Janu Kloparovou

  Dobrý den paní Kloparová měla bych zájem zavzpomínat na dobu kdy jsme spolu pracovali v nádražní restauraci ve Znojmě máte li zájem ozvěte se přejí hezký den Doležalová


 • 15. 10. 2013 9:15
  Ota Vejlupek
  1968


 • 15. 10. 2013 9:24
  Ota Vejlupek
  1968

  Srdečně zdravím do Němčiček.
  Uplynulo přes 45 roků od “přátelské pomoci vojsk spřátelených států“. To asi všichni vědí. Ale proč to píšu: V roce 1968 mi bylo 16 roků a chodíval jsem v Němčičkách na brigády na žně. Nakládat slámu, k přísunu s p. Ant. Tomáškem st., na „samovaz“ s Jendou Doležalem, přehazovat obilí na sýpku s panem Filou, pást krávy s paní Fořtovou, atd… Bonus mimo penízků byl, že jsme mohli jet s JZD po žních na zájezd. Ten náš začal v úterý 20.8.1968. Byla vybrána lázeňská města na západě Čech. Večer jsme zalehli v hotelu v Mariánských Lázních, ráno (21.8.1968) se probudili a mezi růžemi v parku stály tanky. Díky bravurnímu umění řidiče autobusu pana Protivínského z ČSAD Znojmo (po letech jsme se potkali a vzpomínali) jsme projeli celou republiku (tehdy vlastně půl) mezi kolonami vojsk a tanků, vč. Prahy, kde to na mnoha místech bylo dost obtížné. Tenkrát se Praha moc objíždět nedala. Co následovalo dál, taky všichni vědí. Myslím, že kdo tam byl, nikdy nezapomene.
  Já ale píši hlavně proto, zda někdo nemá z tohoto zájezdu nějakou fotku, úpomínku nebo dokumentaci a byl by ochoten mi ji zapůjčit. Vše v pořádku vrátím.
  Děkuji, Ota Vejlupek, Znojmo
  Perlička na závěr: Dobře si pamatuji, že některé ženy z Němčiček viděly poprvé holky v minisukních a hodně se nad tím pohoršovaly.


 • 17. 3. 2014 18:21
  Jan Vlasák
  oskeruše

  brý den přátelé,
  na seznamu památek vám chybí ta óbr oskeruše za dědinou.
  zdravím Honza Vlasák


 • 28. 8. 2014 13:28
  Jan Bláha
  Poděkování

  Děkuji p. Marii Fouskové a p. Martě Saletové za ochotu vyhledat v Kronice obce přdpokládanou účast mého dědečka Václava Bláhu, jako příslušníka čsl. legií v Rusku po dobu 1.světové války.
  Spolu se stejně ochotnými pracovnicemi Oú v Plavči p. Martou Chvátalovou a p. Růženou Sirukovou jsem získal podklady pro další spolupráci v této záležitosti s vojenskou histor. ústavem a čsl. obcí legionářskou v Praze. Musím podotknout, že s podobnou ochotou se často ani nesetkáme na různých Obecních úřadech, která by si z těchto pracovnic obou obecních úřadů v malých vesnicích na Znojemsku mohly vzít příklad.
  O výsledku vyhledávání jak jsem slíbil budu informovat. Přeji mnoho dalších úspěchů celému zastupitelstvu obce Němčičky, jejichž vynikající činnost je zřejmá i z množstvích různých uspořádaných akcí pro občany a v obou Oú co nejvíce ochotných a obětavých pracovnic, které v tomto poděkování uvádím.
  Zdravím Vás
  Jan Bláha
  Vysoké Mýto


 • 18. 11. 2016 19:52
  sona illkova
  hledám rodinu Kuřitkovych

  dobry den, pred casem jsme s manzelkem prochazeli fotografie z rodinnych alb a nasli jsme mezi nimi i starou fotografii pani Kuřitkové Marie, manzelovy babicky. Ted ji nemuzeme nikde nalezt. prosim moc, pokud by bylo mozne dostat nejake kopie fotografii stare pani Kuritkove-byla narozena cca kolem roku 1900 +-20 let a clenu rodiny-jejich deti Kuritkovych, budeme moc stastni. dekujeme pekne. mate krasne stranky. jiri illek, vnuk, nar. 1954.


 • 9. 12. 2016 10:59
  Obec Němčičky
  Re: hledám rodinu Kuřitkovych

  Zdravím z Němčiček a zasílám Vámi požadované informace.
  Marie Kuřitková( rozená Márová) nar.10.7.1906 Dobronice, zemřela roku1983.Otec Dominik Már, matka Antonie Márová( roz.Hanzalová). Manžel Josef Kuřitka nar.15.3.1906 Němčičky č.p.37. Vaši babičku naleznete v historických fotografiích č.37, sedí uprostřed.
  Saletová


Starší 1

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Dlouhodobá předpověď počasí

Letecká havárie 1944

Vzpomínková akce

Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Archiv
pomnik letcum_deska_detail.jpg Letecká naučná stezka

ZNOJEMSKÝ VOKURCI

odkaz

 

Kniha návštěv

příspěvků: 12