Úvod > Tipy na výlet

Tipy na výlet

Tajemné znojemské podzemí

Pohádka, horror či drsná realita? Všemi těmito pojmy by se dala označit nová prohlídková trasa znojemského podzemí. V uzavřeném okruhu mimo klasickou prohlídkovou trasu najdete pohádkové postavy, alchymistickou dílnu, oživlé skály či ukázku vězeňských kobek.

Lesopark v Gránickém údolí - Znojemský malý Grand Canyon

Historické Znojmo a Hradiště sv. Hippolyta od sebe odděluje neobyčejně hluboce zařízlé údolí Gránického potoka. Ve středověku bylo ze strategických důvodů udržováno zcela odlesněné kvůli možnostem ostřelování z městských hradeb a hradní pevnosti. Když ve Znojmě roku 1878 vznikl Okrašlovací a zalesňovací spolek, byl ve spolupráci s městskou samosprávou vytyčen velkorysý projekt pro následující dvě dekády – vybudování lesoparku v Gránicích.

Národní park Podyjí

Nejmenší národní park České republiky, vyhlášený v roce 1991, se rozprostírá na ploše 63 kilometrů čtverečních při státní hranici s Rakouskem. Od roku 2000 vytváří společně s rakouským Nationalpark Thayatal širší přeshraniční region s nejvyšším stupněm ochrany přírody. Osou bilaterálního národního parku je hluboce zaříznutý a meandrující kaňon řeky Dyje.

Znojmo - Knížecí rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny

Nejvzácnější kulturní památka Znojma. Ačkoli její vznik je pro odborníky stále otevřenou otázkou, poslední analýzy kladou stavbu knížecí svatyně do 80. letech 11. století, kdy údělný kníže Konrád I. Brněnský (1035 - 1092) zakládal ve Znojmě nový přemyslovský hrad (původní správní centrum bylo tehdy na Hradišti). Mohutná románská rotunda se vypíná na nejvyšším bodě vysoké skalní ostrožny předhradí, přímo před vstupem do vnitřního přemyslovského hradu.

• Aquaparky

Koupaliště Pohoda Únanov, Únanov

Koupaliště nabízí plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, tobogán, skluzavku, vodní jeskyni, masážní lůžka, divoký kanál a další vodní atrakce. Součástí koupaliště je sociální zázemí, občerstvení, parkoviště pro 160 aut a 120 kol.

Městská plovárna Louka, Znojmo

Plovárna je tvořena systémem bazénů v provedení z nerezového plechu, nezbytným technickým zázemím a vybavením pro návštěvníky a rozsáhlými travnatými odpočinkovými plochami. Součástí areálu jsou sportoviště - hřiště pro plážový volejbal, víceúčelové hřiště pro míčové hry, hřiště pro streetball, stoly pro stolní tenis, dětské hřiště s prolézačkami a pískovištěm.

Koupaliště Hlubové Maśůvky

Bazén délka 38 m, hloubka 1,50, pro plavce i neplavce, převlékárny, volejbalové hřiště, občerstvení, pro děti tobogán, skluzavka.
Otevřeno: 29.6.-20.8.2009 denně 10-20 hod.

Cena: Kč:

• na celý den 30,-/dospělí