Obec Němčičky > Aktuality > Policie České republiky informuje a upozorňuje občany

Policie České republiky informuje a upozorňuje občany

Datum konání:
30.8.2019
Datum ukončení:
30.11.2019

Policie České republiky informuje a upozorňuje občany:
V těchto dnech jsme přijali několik oznámení o krádežích v rodinných domech na Znojemsku. Všechny probíhají podle stejného scénáře. Do obce přijede plně obsazené osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů pak zkouší brát za kliky domů a drze vchází dovnitř. Jestliže jsou přistiženi domácími, pohotově se vymlouvají. Pokud mají alespoň chvíli k hledání, většinou se jim podaří zkušeně najít peníze nebo šperky. Se svým úlovkem míří k autu, kde na ně čeká řidič, a ze vsi mizí. Varujeme tímto občany a nabádáme je k větší obezřetnosti. Nenechávejte klíče od domů ukryté pod rohožkami, na parapetech nebo v květináčích. Tyto úkryty většinou skupinka zkušených zlodějů rychle odhalí. Pokud jste doma, vchodové dveře i vstupní vrata do dvorů a průjezdů zamykejte. Zároveň občany žádáme o spolupráci. Jestliže se ve vaší obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Okamžitě na místo vyšleme nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovati podobu a zajímavosti k popisu osob.
Žádná policie na světě se neobejde bez spolupráce všímavých a ochotných osob, kterým není protiprávní jednání jiných spoluobčanů lhostejné.

Rok 2020
Rok 2019