Obec Němčičky > Aktuality > Důležité upozornění policie ČR

Datum ukončení:
31.3.2018

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

„Vážení spoluobčané, Policie České republiky varuje před různými podvodníky  a zloději, kteří projíždějí obcemi našeho regionu. Snaží se zejména zneužít důvěřivosti a ochoty starších občanů. Pod různými výmluvami se dostanou do domu a to je pro ně velká příležitost ke krádeži. Dokazují to dva případy z ledna letošního roku. Falešní plynaři kontaktovali starší ženy ve Znojmě a v Božicích. Pod záminkou kontroly plynu pak obě důvěřivé ženy přímo v jejich bytech okradli. V souvislosti s těmito případy upozorňujeme občany, aby nedávali těmto podvodníkům a zlodějům šanci. Nezvěte nikoho cizího dovnitř a zavřete před nimi dveře.

Technici, kteří mají oprávnění ke kontrole plynárenských zařízení, se vždy předem nahlásí. Telefonicky nebo písemně kontaktují majitele několik dnů předem a na místě samotném se prokáží průkazkou s fotografií. Občané mají také možnost zatelefonovat na zákaznickou linku 800 11 33 55 (číslo je uvedeno na zadní straně průkazu) a ověřit si věrohodnost technika a důvod jeho návštěvy.

Jestliže Vás bez oznámení předem navštíví podomní prodejce energií, máte právo se s ním nebavit. Rozhodně nepodepisujte žádné dokumenty pod nátlakem. Nechte si čas na prostudování a zvážení případné změny dodavatele energií. Nenechte prodejce fotit ani plynoměr, ani elektroměr. Pokud je ve vaší obci zákaz podomního prodeje, ihned volejte linku 158. Osoba, která tento zákaz nerespektuje, se dopouští protiprávního jednání. Nedávejte těmto lidem šanci.“

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, v.r.

tisková mluvčí ÚO Znojmo

Rok 2018